نمایه

چگونه کار می کند

درباره گرداگرد

گرداگرد توسط متخصصین جوان این مرز و بوم با سرپرستی جناب آقای سید مهدی سیف اله پور با هدف ارائه این امکان به میزبان هایی که قصد دارند فضای مختص به خود را به مدت معینی در اختیار مسافران در برابر دریافت ‌بهای تعیین ‌شده قرار بدهند ایجاد گردیده است، از این جهت مسافران پس از بررسی و مشاهده تمامی جوانب آن محل نسبت به رزرو فضا اقدام نموده تا در مدت سفر خود در آنجا اقامت نمایند.
گرداگرد کمک می نماید تا افراد جامعه بواسطه آن با یکدیگر ارتباط برقرار نموده و تاثیر آن را در زندگی واقعی خود مشاهده نمایند.
پ.ن: ضمنا میزبان هایی که قصد بیشتر دیده شدن فضا و مکان اقامتی خود را دارند می توانند نسبت به اجاره قسمت مدنظر جهت تبلیغ صفحه خود اقدام نمایند.

عضویت و ایجاد حساب کاربری

میزبان برای اینکه فضای مختص به خود را در اختیار مسافران قرار بدهد توسط فرم ثبت نام اقدام به ایجاد حساب کاربری در گرداگرد می نماید و پس از ورود به گرداگرد از طریق بخش مدیریت (پشتیبانی -> ارسال تیکت) درخواست تبدیل حساب کاربری خود به میزبان را میدهد و پس از تایید مقررات مربوط به میزبان از طریق منوی افزودن واحد نسبت به افزودن واحد خود با درج اطلاعات واضح اقدام می نمایند؛ همینطور مسافران جهت مشاهده اطلاعات ارائه شده و تقاضای اقامت در واحد موردنظر میزبان نیاز به ثبت نام و عضویت در گرداگرد را دارند.
پ.ن: میزبان ها عنایت بفرمایند که درج اطلاعات کامل و صحیح موثر در نتیجه جستجو مسافران متعاقباً بازدید بیشتر را در بر خواهد داشت.

هشدار مهم

تصدیق اطلاعات درج شده توسط میزبان در گرداگرد بر عهده مسافر می باشد لذا مسافران با بررسی دقیق تمامی جوانب و هوشیاری کامل اقدام به رزرو فضا مدنظر بنمایند. شایان ذکر است گرداگرد هیچ گونه مسئولیتی در قبال مسائل پیش آمده مابین مسافر و میزبان ندارد.

چگونه سفر کنیم

جستجو

معمولا قبل از شروع سفر، مقصد (شهر) سفر معیین می باشد. لذا جهت رزرو محل اقامت در شهر مدنظر بایستی فضا های ثبت شده آن شهر را جستجو و بررسی نمود از این رو در حال حاضر گرداگرد دو حالت جستجوی محل اقامت را طرح ریزی نموده است، یکی از طریق صفحه اول که با انتخاب «استان» و بعد «شهرستان» مدنظر و کلیک روی دکمه «نمایش» صورت میگیرد و دیگری در صفحات وبگاه گرداگرد در بخش بالای منوها در فیل جستجو با نوشتن نام استان یا شهر یا کد واحد مدنظر در صورت وجود میزبان در آن استان یا شهر، لیستی به نمایش در می آید که با کلیک روی هر سطر وارد صفحه مربوطه خواهید شد.

لیست شهرها

پس از انتخاب استان یا شهر مورد نظر خود لیستی از شهرها با توضیحات مختصر و تصاویر از آن مکان اقامتی (در صورت درج تصویر توسط میزبان) به نمایش در می آید، در نهایت جهت مشاهده اطلاعات بیشتر درباره فضا مدنظر روی عنوان آن کلیک نمایید.

برقرار ارتباط جهت رزرو

مسافران جهت تقاضای اقامت در واحد مدنظر خود کافی است فرم موردنظر در همان صفحه از مکان اقامتی را تکمیل نمایند و تا رسیدن پاسخ از سمت میزبان منتظر بمانند و پس از تایید درخواست اقدام به واریز مبلغ موردنظر را نمایند تا درخواست اقامت آنها نهایی گردد.
پ.ن: در صورت لغو درخواست بیش از 72 ساعت به تاریخ و ساعت شروع اقامت کل مبلغ پرداختی مسترد میگردد و در صورت لغو درخواست بین 48 ساعت تا 72 ساعت 60% مبلغ پرداختی مسترد میگردد و در صورت لغو درخواست بین 24 ساعت تا 48 ساعت 30% مبلغ پرداختی مسترد میگردد و در صورت لغو درخواست کمتر از 24 ساعت هیچ مبلغی مسترد نمیگردد.

چگونه میزبان شویم

میزبان شدن در گرداگرد خیلی آسان است کافی است فرم ثبت نام ساده ما را با پست الکترونیکی صحیح و شماره موبایل درست پر نموده و پس از آن با مراجعه به پست الکترونیکی خود تاییدنامه ثبت نام که توسط گرداگرد به پست الکترونیکی شما ارسال گشته را باز نموده و با کلیک روی دکمه سبز رنگ ثبت نام خود را تایید نمایید یا کد فعالسازی که برای شما پیام شده است را در زمان مشخص وارد نمایید. (عنایت فرمایید لینک ارسالی با یک بار کلیک منقضی شده و دیگر کار نمی کند و برای ورود با همان پست الکترونیکی ثبت شده لطفا با پشتیبان گرداگرد از طریق ارسال تیکت پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید)؛ پس از تایید با نام کاربری و گذرواژه خود وارد حساب کاربری خود در گرداگرد شده و از طریق منو "پشتیبانی>ارسال تیکت" درخواست تبدیل حساب کاربری خود را به از مسافر به میزبان (مالک) را دهید و سپس پس از مطالعه مقررات مربوط به میزبان ها و تایید آن اقدام به افزودن واحد خود از طریق «افزودن واحد» در منو کاربری نمایید. لازم است تمامی فیلدهایی که با ستاره قرمز ( ) مشخص شده است پر گردد. بعد عملیات ثبت به صفحه "مشاهده واحدها" مراجعه نمایید اگر واحد ثبت شده به رنگ زرد نبوده (یعنی سفید باشد)، بدان معنی است که ثبت واحد شما بدرستی انجام شده است، در غیراینصورت واحد مدنظر را ویرایش و موارد زرد رنگ در افزودن واحد را پر نمایند. پیشنهاد میگردد تصاویر و توضیحات کاملتر مرتبط با واحد خود برای بازخورد و مشاهده آن از جانب مسافران در گرداگرد به ثبت رسانید. ضمناً مناسب است میزبان های گرامی توسط دستگاه رایانه ای (کامپیوتر یا لب تاب) با مرورگر گوگل کروم یا ... بروز شده به نسخه آخر که در رایانه خود موجود دارند اقدام به ثبت واحد نمایند تا در فرآیند ثبت با مشکل روبرو نگردند.
پ.ن: در صورتی که نامه الکترونیکی تاییدنامه در فولدر inbox پست الکترونیکی شما وجود ندارد لطفا فولدر spam پست الکترونیکی خود را بررسی نموده و آن را از spam خارج نمایید.
پ.ن: مشخصات برقراری ارتباط(شماره موبایل و آدرس) که شما در بخش مدیریت "ویرایش نمایه" ثبت نمودید برای متقاضی اقامت پس از نهایی شدن فرایند درخواست اقامت نمایش داده می شود.