باغ عفیف آباد شیراز

یکی از زیباترین و قدیمی ترین باغهای شیراز، عفیف آباد یا باغ گلشن در غرب شهر شیراز است. باغی ایرانی با حدود ۱۳ هکتار وسعت، که در طول دوران , سادگی و زیبایی خود را حفظ کرده؛ دور تا دور باغ با دیواری آجری محفوظ شده است . درون این دیوار آجری، باغ آرایی و گل آرایی بسیار زیبا و دیدنی هست که نمونه ارزشمند و کاملی از گل آرای ایرانی است. درب چوبی ورودی باغ در ضلع شمالی قرار دارد و در بدو ورود به باغ , حوضی مستطیل شکل و بزرگ و درختان اطراف آن چشم را خیره می کند.دو اتاقک با سقف چوبی در دو طرف دالان ورودی وجود دارد که اتاق نگهبانی است.

 


این باغ در سال ۱۳۴۰هجری شمسی توسط ارتش در مزایده خریداری شد و جزو اموال ارتش محسوب می شود .این مکان قبل از انقلاب محلی تفریحگاه امرای ارتش بوده و بعد از انقلاب نیز به موزه نظامی تبدیل شده است. چهار ستون گچی ساده در سردر ورودی با الهام از ستونهای تخت جمشید کار شده و بالای درب نقش دو شیر دیده می شود. پس از گذر از درب ورودی وارد دهلیزی با سقف چوبی که بر پیشانی آن، کاشی های رنگارنگی از صحنه تاج  پادشاهان ساسانی کار شده را می بینید.

وضعیت آب و هوا شیراز
بروزرسانی: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰

وضعیت آب و هوا شیراز:صاف
۹ km/h
جمعه
صاف
۱۷
جزئیات هواشناسی شیراز

۰۶:۳۴
طلوع خورشید:
۱۹:۲۶
غروب خورشید:
غرب
جهت باد:
۱۷
دمای باد:
۱۶.۱ km
میزان دید:
۴۰%
رطوبت هوا
۸۲۹ mil
فشار هوا:
يکنواخت
وضعیت فشار هوا:
پنجشنبه
۲۶ فروردین ۱۴۰۰
۲۳
۱۰
جمعه
۲۷ فروردین ۱۴۰۰
۲۵
۸
شنبه
۲۸ فروردین ۱۴۰۰
۲۵
۱۰
یکشنبه
۲۹ فروردین ۱۴۰۰
۲۶
۱۲
دوشنبه
۳۰ فروردین ۱۴۰۰
۲۸
۱۱
سه شنبه
۳۱ فروردین ۱۴۰۰
۲۸
۱۵
چهارشنبه
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۹
۱۶
پنجشنبه
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۸
۱۶
جمعه
۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۸
۱۵

عکس باغ عفیف آباد

باغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیرازباغ عفیف آباد شیراز