چگونه می توانیم شما را راهنمایی و کمک کنیم؟

شرح و توضیح فرم افزودن واحد اقامتی در گرداگرد؟

هر واحدی که در گرداگرد ثبت می نمایید منحضر به فرد است. هر چیزی در واحد شما یا اطراف آن سبب استقبال مسافران جهت اسکان در آن می شود را درج نمایید .

هر فیلدی که دارای ستاره () است پر نمودن آن الزامی است.

از طریق منو سمت راست بروید به بخش مدیریت واحدها افزودن واحد

توضیح فیلدهای فرم افزودن واحد اقامتی:

 • نوع واحد
 1. آپارتمان: فضای اقامتی متعلق به شما که شاید در یک آپارتمان یا در یک مجتمع مسکونی بیش از یک طبقه باشد.
 2. خانه ویلایی: فضای اقامتی متعلق به شما که یک خانه ویلایی یا خانه شهری مستقل است.
 3. موارد دیگر: در صورتی که نوع فضای اقامتی متعلق به شما آپارتمان و یا خانه ویلایی نیست، از موارد مذکور در این لیست یا با انتخاب آخرین گزینه مورد موردنظر خود را بطور خیلی کوتاه درج نمایید.
 • نوع اتاق
 1. مستقل: اگر شما می خواهید کل فضای اقامتی خود را بطور مستقل و کامل، منحصراً به یک شخص یا گروه اجاره دهید این گزینه را انتخاب نمایید.
 2. بخشی از واحد: اگر شما می خواهید تنها یک اتاق یا بخشی از فضای اقامتی (آپارتمان یا خانه یا غیره) متعلق به خود را به یک یا چند نفر متفاوت اجاره دهید این گزینه را انتخاب نمایید.
 3. مشترکاً: اگر شما می خواهید فضای اقامتی (آپارتمان یا خانه یا غیره) متعلق به خود را بطور اشتراکی به چندین نفر مختلف اجاره دهید این گزینه را انتخاب نمایید. برای نمونه یک ساختمان سه طبقه با حیاط مشترک دارید که قصد نمودید هر طبقه را به افراد یا خانواده های مختلف اجاره دهید.
 • ظرفیت حداکثر تعداد افرادی که می توانند ساکن واحد اقامتی باشند که می تواند تا ۱۶ نفر یا بیشتر از آن باشند.
 • اتاق و تخت
 1. تعداد اتاق: در صورتی که واحد اقامتی شما اتاق دارد تعداد آن را از ۱ تا ۱۰ اتاق مشخص کنید، در غیراینصورت گزینه اتاق ندارد را انتخاب نمایید.
 2. تعداد تخت: در صورتی که واحد اقامتی شما تخت دارد تعداد آن را از ۱ تا ۱۶ تخت انتخاب کنید اگر بیش از ۱۶ تخت در واحد موجود بود ۱۶+ را انتخاب کنید؛ همچنین در صورتی که هیچ تختی در واحد وجود ندارد گزینه " تخت ندارد " را انتخاب نمایید.
 • عنوان واحد در حال ثبت این عنوان در بالای سایت قرار میگیرد و بسیار حائز اهمیت است و کاربران در زمان جستجو ابتدا آن را خواهند یافت، لذا عنوان واحد خود را در ۳۵ حرف بطور واضح و توصیفی و منحصربفرد درج نمایید. (مانند اجاره ویلا جنگلی نور با منظره دریا)
 • توضیحاتمختصر و مهم واحد چیزهایی که علاقه مندید مسافران در مورد واحد شما بدانند را بطور خلاصه درج نمایید. شما می توانید کلیات مربوط به دکور، امکانات رفاهی و تفرجگاه های که در اطراف واحد شما وجود دارد را در ۲۵۰ حرف ذکر نمایید.
 • شرح مفصل در صورتی که نیاز دارید شرح مفصل تری با جزئیات بیشتر برای واحد اقامتی خود درج نمایید روی " شرح مفصل " کلیک نمایید تا باکس های موردنظر برای درج جزئیات بیشتر برایتان باز گردد.
 1. جزئیات واحد شما شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد چیزی که باعث منحصر به فرد شدن واحد شما می شود بدون محدودیت از لحاظ تعداد حروف اضافه نمایید.
 2. دسترسی های مهمان به مسافران بگویید که به چه بخش هایی از این واحد اقامتی شما دسترسی خواهند داشت و به چه بخش هایی دسترسی نخواهند داشت.
 3. تعامل با مهمان اگر شما در زمان اقامت مهمان جهت ارائه کمک و راهنمایی های لازم در دسترس هستید چگونگی ارتباط با شما در زمان اقامت مسافر را برای وی شرح دهید.
 4. جزئیات منطقه/اطراف واحد چیزهایی که باعث می شود شهر یا محله شما منحصر به فرد بنظر برسد و سبب جذب گردشگر شود را با جزئیات جهت ترغیب مسافر برای اقامت در آن شهر یا محله درج نمایید.
 5. جزئیات حمل و نقل اطلاعاتی درباره خدمات تاکسی، اجاره ماشین، و یا مسیرهای حمل و نقل عمومی و مسافت ها به مناطق گرشگری یا مرکز شهر یا نقاط مهم شهر را به مسافران شرح دهید.
 • استان واحد اقامتی در حال ثبت شما در هر استانی که قرار دارد را انتخاب نمایید.
 • شهرستان بعد از انتخاب استان، شهرستان محل قرارگیری واحد اقامتی خود را انتخاب نمایید.
 • شهر/بخش/منطقه/محله بعد از انتخاب استان و شهرستان در صورت تمایل شهر/بخش/منطقه/محله را نیز انتخاب نمایید.
 • آدرس دقیق پستی آدرس دقیق واحد اقامتی خود را با ذکر جزییات درج نمایید، این آدرس بطور عمومی به مسافران نمایش داده نمی شود بلکه تنها در زمانی که مسافر برای واحد اقامتی ثبت شده شما تقاضای اقامت ارسال نماید و آن تقاضا نیز نهایی گردد برای مسافر جهت عزیمت به محل نمایش داده می شود.
 • کروکی ملک شما با نقشه گوگل می توانید مقیاس دقیق قرار گیری واحد خود را با حرکت دادن " " مشخص نمایید تا دید مسافر نسبت به محل اقامت خود بازتر گردد.
 • امکانات ما بطور پیش فرض یکسری امکاناتی که در اکثر محل های اقامتی قرار دارد را لیست نمودیم که تنها با کلیک روی هر امکان می توانید آن را انتخاب نمایید یا در صورتی که در لیست مذکور وجود نداشت آن را در باکس " امکانات دیگر " وارد نمایید.
 • بارگذاری تصویر تصاویر واحد اقامتی را همراه با شرح هر تصویر بارگذاری نمایید، انتخاب عکس برای واحد باعث بیشتر دیده شدن آن می‌شود. با استفاده از درج تصاویر و نوشتن شرح آنها واحد خود و اطراف آن را برای مسافران توصیف نمایید، این کار به کاربران گرداگرد کمک می کند تا با بررسی دقیق ترغیب شوند واحد شما را انتخاب نمایند. دقت نمایید حجم و اندازه تصویر خود را کم نمایید زیرا ممکن است در زمان بارگذاری دچار مشکل شوید.
 • قوانین و مقررات یکسری از نکات و قوانین که مهمان بایستی بداند را اضافه نمایید، تا واحد متناسب خود را انتخاب نمایند. مانند: تمیز نمودن واحد پس از اتمام دوره اقامت و یا عدم استعمال دخانیات و ...
 • تعرفه اقامت و تخفیف با در نظر گرفتن مجموعه ای از امکانات و خدماتی که در واحد خود ارائه میدهید و به میل خود به ازای هر شب تعرفه ای را معیین نمایید، توجه داشته باشید که شما می توانید این تعرفه ها را هر زمان که بخواهید ویرایش نمایید. واضع است که هدف از درج محل اقامتی شما در گرداگرد دریافت تقاضای اقامت می باشد لذا پیش بینی تخفیف بغیر از تعرفه واقعی اقامت احتمال ارسال تقاضا اقامت برای واحد اقامتی شما را بیشتر می کند. بنابراین هرچه تخفیف بیشتر و واقعی تر باشد ملموس تر توسط متقاضی بوده و درخواست های بیشتری برای اقامت از سوی آنها به سمت شما ارسال خواهد شد. جدآ از درج تعرفه غیر واقعی و غیر عرف محل خوداری فرمائید، حتی المکان تعرفه اصلی را بهمراه تعرفه تخفیف خورده کمتر از عرف محل درج نمایید.
  شما می توانید با استفاده از بخش ` تعرفه تاریخ های خاص ` (روی آن کلیک کنید) برای هر تاریخ مدنظر یا مابین دو تاریخ یک تعرفه خاص مشخص نمایید با این روش حتی می توانید تعرفه اقامت تا چند سال آینده را نیز درج نمایید، همچنین در بخش ` تعرفه هفتگی ` (روی آن کلیک کنید) شما می توانید برای هر روز هفته در طول سال تعرفه خاص مشخص نمایید البته درج تعرفه در بخش ` تعرفه روزهای عادی ` الزامی می باشد؛ در این صورت اولویت نمایش تعرفه ها به ترتیب ` تعرفه تاریخ های خاص ` ، ` تعرفه هفتگی ` ، ` تعرفه روزهای عادی ` می باشد، این تعرفه ها را هر زمان که بخواهید می توانید ویرایش نمایید.
  جدآ از درج تعرفه غیر واقعی و غیر عرف محل خوداری فرمائید، حتی المکان تعرفه اصلی را بهمراه تعرفه تخفیف خورده کمتر از عرف محل درج نمایید.


موارد مرتبط