آبشار گزو لفور سوادکوه

اين آبشار با ارتفاع تقريبي ۷۵ متر بلندترین آبشار مازندران است در منطقه‌ي جنگلي و سر سبز و زيباي لفور مازندران در كنار امامزاده‌اي معروف به سه بزرگوار گزو در فاصله‌ي ۱۵ كيلومتري زيراب سوادكوه قرار دارد. پس از طی ۲۸ کیلومتر جاده خاکی در این جنگل زیبا به امامزاده برادران گزو میرسیم . البته در طول مسير به دو راهي هاي زيادي ميرسيم كه با تابلوي به طرف امامزاده گزو راه كاملا مشخص ميشود .مسیر رفتن به آبشار گزو خود نیز زیبایی های خاص خود را دارد. عبور از یک مسیر پر پیچ و خم و سرسبز دریاچه لفور به آبشار گزو غیر قابل وصف است. از امامزاده تا آبشار بمدت نیم ساعت پیاده روی بسمت پایین جنگل با یک شیب نسبتا تند فاصله داریم . بهشت گمشده و چشمه دلاسره نیز در همین منطقه واقع است، امتداد مسیر به گونه‌ای است که تا فاصلۀ ۲۰ ‌متری آبشار، فقط ‌صدای آن احساس می‌گردد، ولی نمی‌توان آن را دید، ولی‌ یکباره پس از رسیدن به پای آبشار به منظره ای زیبا و کم نظیر برخواهید خورد که تصویر و نوشته‌ به هیچ وجه نمی‌تواند به درستی گویای زیبایی و ابهت آن باشد؛ آبشار گزو از بالای دیواره ای صخره ای به شکل نیمه استوانه و از ارتفاعی حدود ۷۰ متری به پایین می‌ریزد و هر بیننده ای را مسحور زیبایی خود می‌کند.
 باید در پای عظمت این آبشار ایستاد و آن را تماشا کرد چون فقط در اینصورت است که آبشار در وسط آن جنگل بکر معنا پیدا میکند.
زمان مناسب برای برای دیدن این آبشار فصل بهار، تیرماه، مهر و آبان است. اما این موضوع بدین معنا نیست که زیبایی این آبشار در مرداد و شهریور کاهش می‌یابد بلکه به علت شرجی بودن هوا لذت دیدار از آن کم می‌شود.
همراه خود جعبه کمک های اولیه، غذا و لباس گرم به همراه داشته باشید. برای رسیدن به آبشار باید در دل جنگل لفور پیاده روی کنید بنابراین کفش و لباس مناسب نیز به همراه داشته باشید و اگر اهل عکاسی هستید دوربین را فراموش نکنید.

در نظر داشته باشین که طبیعت مادر همه ی ما هست: با نریختن زباله و جمع آوری زباله های ریخته شده در دامان آن، به این مادر پیر و سخاوتمندمان ادای احترام کنیم.


نگارخانه آبشار گزو

آبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوهآبشار گزو لفور سوادکوه