تله کابین نمک آبرود در چالوس زیبا

تاریخچهٔ نمک‌آبرود

شهرک جدید نمک‌آبرود که در دوازده‌ کیلومتری غرب چالوس واقع شده قسمتی از اراضی منطقه را با وسعت تقریبی ۶۵۰ هکتار در بر می‌گیرد.
حد شمالی این اراضی را دریای خزر و حد جنوبی آن را ارتفاعات مدوبن (از بلندی‌های رشته‌کوه البرز) تشکیل داده‌است. وجود پارک‌های جنگلی بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی این مجموعه با وسعت تقریبیِ ۲۰۰ هکتار مناظر بدیعی را در این قسمت از اراضی به وجود آورده‌است. ضمن آنکه در جنوب این اراضی دامنه کوه مدوبن به صورت جنگلی فشرده و با جاذبه‌های بصریِ فوق‌العاده واقع شده‌است. طرح اولیهٔ شهرک به وسیلهٔ مهندسین مشاور داض، چرخاب و هوارد همفری تهیه شده‌است.
جاده چالوس – رامسر منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند که بخش جنوبی جاده اختصاص به ویلاسازی داشته و بخش شمالی آن هتل‌هایه چالوس و قسمت پیشنهادی مارینا و تأسیسات مربوطه و مجتمع آپارتمانی را شامل می‌شد.

احداث این شهرک دو هدف عمده را مد نظر دارد: * ایجاد یک شهر اقامتگاهی – تفرجگاهی برای جذب جمعیت غیر ساکن شهرستانهای نوشهر و چالوس

جذب سر ریز جمعیت شهرهای چالوس و نوشهر
با توجه به موارد یادشده، احداث شهرک نمک‌آبرود تصویب شد و در تاریخ ۱۳۶۷/۱۰/۷ مصوبهٔ مذکور توسط وزارت مسکن و شهرسازی ابلاغ گردید. صدور پروانه احداث شهرک نمک‌آبرود در سال ۱۳۶۶ با استناد به همین مصوبه انجام گرفته‌است. محدوده اراضی طرح با استناد به اسناد موجود که با مندرجات پروانه صادره نیز هماهنگ است.

از نظر جمعیت پیش‌بینی شده برای شهرک، مهندسین مشاور چرخاب با استفاده از گزارش مهندسین مشاور داض تعداد کل جمعیت واحدهای مسکونی (ویلاها آپارتمان‌ها) و هتل و متل را جمعاً ۲۰٬۰۰۰ نفر برآورد نموده‌است در حالی که درگزارش هوافرد همفری تعداد جمعیت ۲۳٬۳۵۰ نفر برآورد شده‌است. در طرح تجدید نظر شده توسط مهندسین مشاور طرح و بنا تعداد جمعیت ۴۶٬۵۰۰ نفر یا حدود ۵۰٬۰۰۰ نفر پیش‌بینی شده‌است که بیش از دو برابر ارقام قبلی است. در طرح هوافرد همفری برای شهرک نمک‌آبرود اکثر خانه‌ها مخصوص تعطیلات تصور شده‌اند، لذا تعداد جمعیت در طول سال متغیر فرض شده‌است.

در سال ۱۳۶۴ برای بخشی از محدوده اراضی نمک‌آبرود طرح توسعه تهیه گردیده‌است. این طرح بر اساس ساختار شبکه اصلی خیابان‌های موجود شکل گرفته‌است که متشکل از یک حلقه اصلی و خیابان‌های ارتباطی فرعی است. حلقه اصلی به قطعات مسکونی پیوند می‌خورد. این حلقه در گوشه جنوب شرقی قطع شده‌است و جهت تکمیل راه‌های ارتباطی یک بلوار جنوبی شمالی- جنوبی در مرکز شهرک به عنوان مرکز محور مجهز شهری با عرض متوسط ۳۰۰ متر جهت ارائهٔ خدمات مورد نیاز در مقیاس ناحیه و با نظور نمودن جمعیت سربار ناشی از بازدیدکنندگان پیش‌بینی شده‌است که حدود ۵۳ هکتار وسعت دارد. این بلوار به محله‌های مسکونی پنجگانه شهرک که در دو نوار غربی و شرقی در طرفین ناحیه مرکزی قرار گرفته‌اند، سرویس می‌دهد.

مناطق مسکونی شهرک یعنی محله‌های پنجگانه یاد شده دارای مساحتی بالغ بر ۲۳۰ هکتار می‌باشد.محله شمار چهار در جنوب محله شماره یک قرار دارد. محله پنج نیز در گوشه جنوب شرقی و در منتهی‌الیه جنوبی شهرک قرار گرفته‌است. محله‌های یاد شده هر کدام دارای یک مرکز محله هستند که خدمات مرکز محله‌ای در این مراکز پیش‌بینی شده‌است. این مراکز به نحوی طراحی گردیده تا ارتباط مستقیم سواره با مرکز شهرک برقرار باشد.

در جنوبی‌ترین حد مرکز خدمات شهری و در طرفین این نوار در منتهی‌الیه جنوب شهرک دو ناحیه در مجاورت محله‌های شماره ۴و ۵ جهت منطقه مسکونی توریستی (در مجاورت محله ۵) و دومی (در مجاورت محله ۴) ناحیه‌ای (به عنوان محله شماره ۶) با مشخصات تراکم ویژه (۹۰۰ نفر در هکتار) با خصوصیات بلوک‌های مسکونی ۴ تا ۸ طبقه پیش‌بینی شده‌است. در شمالی‌ترین قسمت شهرک نواحی مجاور محله‌های ۲و۱ منطقه وسیعی (حدود ۹۵ هکتار) جهت مراکز تفریحی – ورزشی در شمال غربی و هتل و متعلقات توریستی در شمال شرقی در نظر گرفته شده‌است.

نمک آبرود به دو بخش توریستی و مسکونی تقسیم شده‌است. بخش مسکونی در ۸ محله برای جمعیتی توریستی تا یکصد هزار نفر طراحی شده‌است و معابر ورودی محلات مسکونی از سایر نقاط شهرک جدا شده‌است. بخش توریستی امکانات تفریحی فراوانی دارد مانند تله کابین خط ۱ و ۲ - سورتمه - کارتینگ - پارک ماجراجویی - شهر بازی - زیپ لاین - شیر دریایی - باشگاه تیراندازی - موتور ۴ چرخ و غیره 

همه چیز در مورد شهرک توریستی نمک آبرود

در میان روزمرگی ها و دغدغه ها، کافیست تا فرصت یک سفر پیش بیاید و بتوان لحظاتی را دور از شلوغی ها سپری کرد. هر کس برنامه ای برای خود می ریزد؛ اما در این میان، بازار سفر به خطه شمالی کشورمان به ویژه در فصل بهار و تابستان حسابی داغ است. مسافران علاقه خاصی به این خطه نشان می دهند چرا که در آن می توانند هم از تماشای دریا و سواحلش لذت ببرند و هم جنگل هایی انبوه و سرسبز را از نظر بگذرانند. البته تفریحات و خوشگذرانی هایی هم که در شمال کشور هستند بر جاذبه این سفر می افزایند و از آن یک گشت و گذار همه چیز تمام می سازند.

یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر در شمال کشور شهرک توریستی نمک آبرود است که در استان مازندران قرار دارد و با مجموعه ای از امکانات مناسب از گردشگران به خوبی استقبال می کند و خاطره ای خوش برای شان می سازد. این منطقه توریستی همه چیز را برای تان مهیا کرده است تا بتوانید خستگی های تان را از تن به در کنید و طعمی متفاوت به تعطیلات و فراغت خود ببخشید.

می خواهیم وارد دنیای متفاوت نمک آبرود شویم و به گوشه گوشه آن سر بزنیم تا مبادا در سفرتان به این مکان از تجربه های شیرین آن جا بمانید.

آشنایی با شهرک توریستی نمک آبرود

نمک‌آبرود نام شهرکی توریستی و مسکونی است که در میانه های راه چالوس به تنکابن قرار دارد. این شهرک حدود ۶۵۰ هکتار وسعت دارد و از شمال به دریای خزر و از جنوب به ارتفاعات مدوبن از رشته کوه البرز، محدود شده است.

به طور کلی نمک آبرود به دو بخش تقسیم می شود:

بخش مسکونی: در ۸ محله ساخته شده و تا یکصد هزار نفر را می تواند پاسخگو باشد. معابر ورودی به آن از سایر نقاط شهرک جدا شده است.

بخش توریستی: مجموعه ای از امکانات تفریحی و رفاهی است که می تواند پاسخگوی نیاز مسافران از راه های دور و نزدیک باشد و هیجان و شادی را برای شان به ارمغان آورد.

درختان خودرو و انبوهى در این مجموعه وجود دارند و وجود شمشادهایی با عمر بیش از ۷۰۰ سال و گونه‌هاى مختلف گیاهان توسکا، ملچ و افرا زیبایی آن را دوچندان کرده است. این شهرک توریستی با وجود طبیعت بکر و وحشى و حفظ سیستم‌ هاى اکولوژیکى یکى از پارک‌ هاى جنگلى زیباى ایران را نیز در خود دارد و با داشتن امکانات مناسب یکی از مقاصد پرطرفدار توریستی در کشورمان محسوب می شود.

دیدنی ها و تفریحات نمک آبرود

آنچه که نمک آبرود را به مقصدی جذاب و متفاوت تبدیل کرده، وجود امکانات متنوع در آن است. این امکانات باعث می شوند در هر لحظه تفریحی خاص و متفاوت را تجربه کنید و سفرتان را از یکنواختی در بیاورید. در ادامه به معرفی دیدنی ها و تفریحاتی خواهیم پرداخت که در این سفر انتظار شما را می کشند.

تله کابین نمک آبرود

یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین بخش های شهرک توریستی نمک آبرود، تله کابین آن است که در جنوب شرقی آن قرار دارد. این تله کابین امکان صعود به بالای قله زیبای مدوبن و دیوحمام را فراهم می‌کند تا از تماشای چشم اندازها و مناظر لذت ببرید. شما می توانید سوار بر این تله کابین ها شوید و حسابی لذت ببرید. همانطور که به ارتفاعات بالاتری می روید، منظره زیبای پانورامای جنگل و دریای خزر پیش روی شما قرار می گیرد و می توانید همه چیز را از ارتفاع به تماشا بنشینید.

در حال حاضر دو خط تله کابین در نمک آبرود فعال است:

خط یک تله کابین

این خط دارای ۴۲ کابین ۴ نفره است که مسیر ۲۱۰۰ متری را با سرعت ۳ متر بر ثانیه و در کمتر از ۱۵ دقیقه طی می کند. ارتفاع دکل تله کابین بین ۴ الی ۵۰ متر است و متوسط جابه جایی مسافران در طول سال با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منطقه و همچنین ایام تعطیل سال تغییر می کند.

ساعات کار: همه روزه و با توجه به حجم مسافران از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۹:۰۰

توجه داشته باشید که حجم زیاد مسافران در روزهای تعطیل ممکن است بر این ساعت کاری تاثیر بگذارد و تا قبل از پایان ساعات کاری تله کابین بلیت تمام شود.

خط دو تله کابین

دومین خط تله کابین نمک آبرود ۱۷۰۰ متر طول دارد که با سرعت ۶ متر بر ثانیه حرکت می کند و گردشگران را به قله بکر و دست نخورده دیوحمام می رساند. این خط دارای ۳۵ کابین فایبرگلاس است که هر یک ۶ نفر ظرفیت دارند.

ساعات کار: با توجه به حجم مسافران از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۹:۰۰

توجه داشته باشید که حجم زیاد مسافران در روزهای تعطیل ممکن است بر این ساعت کاری تاثیر بگذارد و تا قبل از پایان ساعات کاری تله کابین بلیت تمام شود.

نگاهی تخصصی به تله کابین نمک آبرود

این تله کابین، مرتفع ترین تله کابین کشور است که در سال ۱۳۷۲ با تلاش کارشناسان ایرانی احداث شده و به بهره برداری رسیده است. تله کابین نمک آبرود به لحاظ نگهداری و سرویس دهی در بین شرکت های دیگرِ داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفته و بررسی ها مبنی بر این است که امنیت مسافران در این دستگاه در اولویت قرار دارد. خطوط این تله کابین جهت امنیت بیشتر، هر روز بازبینی شده و کلیه تعمیرات و یا تعویض قطعات شامل تعویض چرخ های دکل، لاستیک های دکل، بلبرینگ ها و ... به صورت روزانه و یا سالانه انجام می پذیرد. یکی از ویژگی های این تله کابین این است که کلیه سیستم ها به طور اتوماتیک نواقص و اشکالات سیستم را ردیابی می کنند و آن را به اطلاع کارشناس مربوطه می رسانند تا امنیت کامل در آن برقرار شود. در نتیجه همین مراقبت ها است که تا به حال هیچ گونه حادثه ای در تله کابین نمک آبرود اتفاق نیفتاده و حتا در صورت قطع برق، یک دستگاه ژنراتور و یک موتور اضطراری، برای عملیات تخلیه خط پیش بینی شده است.

ارتفاعات چشم نواز نمک آبرود

دو قله تماشایی به شهرک توریستی نمک آبرود مشرف هستند که با پوششی از انبوه درختان، منظره ای تماشایی ایجاد کرده اند. این پوشش گاه غرق در مه می شود و منظره ای رویایی را پیش روی تان می گذارد.

این قله ها به وسیله تله کابین، قابل دسترسی هستند و عبارتند از:

قله مدوبن: مکانی که با داشتن اختلاف دمای حدود ۱۰ درجه سانتی گراد نسبت به پای کوه در ماه های گرم سال، طرفداران زیادی دارد و امکانات پذیرایی موجود در آن فضای دلنشین و خاطره انگیزی را برای گردشگران فراهم کرده است.

قله دیوحمام: قله ای با غارهای طبیعی که در ارتفاع ۷۰۰ متر از سطح دریا قرار گرفته است و با برخورداری از امکانات رفاهی و بهداشتی مناسب در جوار چشم اندازی بی نظیر، خاطره ای به یادماندنی را برای مسافران خلق می کند.

سورتمه نمک آبرود 

اولین سورتمه احداث شده در ایران را می توانید در نمک آبرود بیابید که به شما هیجانی متفاوت را هدیه می دهد. سوار بر این سورتمه شوید و در حالی که با حداکثر سرعت ۲۵ کیلومتر بر ساعت حرکت می کنید، در طول مسیر خود از لابه لای درختان زیبا و مناظر چشم نواز عبور کنید و از دیدن آنها لذت ببرید.

 • نکات مهم برای استفاده از سورتمه نمک آبرود
 • کودکان کمتر از پنج سال نمی توانند از سورتمه استفاده کنند.
 • سوار شدن کودکان پنج تا ده سال تنها به همراه والدین و با بلیت دو نفره امکان پذیر است.

هیچ یک از افرادی که از سورتمه استفاده می کنند حق توقف یا پیاده‌شدن در میان راه را ندارند چرا که موجب خطر برای خودشان و سایرین می شوند.

افرادی که دارای نارسایی قلبی هستند، بهتر است از این دستگاه استفاده نکنند.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید.

نگاه تخصصی به سورتمه نمک آبرود

این سورتمه مسیری برابر ۱۲۵۰ متر دارد و از این نظر رکورد‌دار طولانی‌ترین مسیر سورتمه سواری در کشور است. ۵۶ دستگاه سورتمه در نمک آبرود وجود دارد و حداکثر اختلاف ارتفاع مسیر آن از ایستگاه به ۹۰ متر می رسد.

شرکت سازنده این دستگاه ویگاند آلمان بوده و نصب و مونتاژ آن با نظارت کارشناسان شرکت سازنده و توسط شرکت عمران و مسکن شمال صورت گرفته است.

پارک ماجراجویی

بخشی در نمک آبرود با نام پارک ماجراجویی وجود دارد که در آن می توانید به سراغ تفریحات زیر بروید:

زیپ لاین نمک آبرود

اگر سوار بر تله کابین شوید و خودتان را به ارتفاعات برسانید می توانید در آنجا از تفریحی فراموش نشدنی و پر هیجان به نام زیپ لاین نیز استفاده کنید.

زیپ لاین یک سرگرمی هیجان انگیز است که امروزه طرفداران بسیاری به ویژه در میان جوانان دارد. از این تفریح به عنوان یک ورزش جدید یاد می شود که خاستگاه آن به وسیله حمل و نقل در بعضی کوه های آمریکای مرکزی و جنوبی باز می گردد. در این نواحی، افراد برای رفتن از یک کوه یا تپه بزرگ به قسمتی دیگر، از یک کابل و آویزان شدن به آن استفاده می کردند.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت بالایی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن باید سوار تله کابین شوید.

پل معلق نمک آبرود

در کنار زیپ لاین و تجربه هیجان آن می توانید سبکی متفاوت از تفریح را نیز تجربه کنید و آن قدم زدن بر روی پل معلقی است که از طناب و چوب ساخته شده و شما را به چالش مقابله با ترس از ارتفاع دعوت می کند. شاید این پل ها را بیشتر در فیلم ها یا کارتون ها دیده باشید؛ اما این بار در نمک آبرود و با ایمنی کامل می توانید قدم زدن بر روی آن و عبور از ارتفاع را تجربه کنید.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت بالایی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن باید سوار تله کابین شوید.

پیست کارتینگ نمک آبرود

کارتینگ فعالیتی پرطرفدار و دارای سه جنبه تفریحی، ورزشی و حتا آموزش برای رانندگی است که تجربه ایمن سرعت را برای شما فراهم می سازد. از نظر ورزشی، این فعالیت مانند تنیس و اسکی، کالری زیادی مصرف می کند و به همین دلیل زمان استفاده از آن ۶ دقیقه در نظر گرفته شده است.

اگر تا به حال رانندگی نکرده اید هم می توانید از این فعالیت لذت ببرید فقط کافیست یک دوره آموزشی ویدیویی ۴ دقیقه ای را بگذرانید. این پیست استاندارد و تاییدیه‌های لازم را دارد و برای گروه های سنی مختلف امکانات متفاوتی را در نظر گرفته است:

پیست بزرگسالان برای افراد بالای ۱۵ سال مناسب است که قد آنها به ۱۴۰ سانتی متر رسیده باشد. مسیری به طول ۶۰۰ متر، حداکثر سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت و ظرفیت ۱۰ ماشین از امکانات این پیست است.

پیست نوجوانان که مناسب برای افراد بالای ۸ سالی است که قد آنها به ۱۳۰ سانتی متر رسیده باشد. امکانات این پیست عبارتند از: مسیری به طول ۲۰۰ متر، حداکثر سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت و ظرفیت ۵ ماشین

ساعات کاری: ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰

نکات مهم در مورد پیست کارتینگ نمک آبرود

 • در هنگام بارندگی کارتینگ تعطیل است.

استفاده از کارتینگ برای کسانی که از سلامت کامل برخوردار نیستند، افرادی که به تازگی عمل جراحی داشته اند، کسانی که دیسک کمر و گردن دارند، افراد دارای نارسایی قلبی و خانم‌های باردار ممنوع است.

از پوشیدن لباس هایی که حالت بادگیر دارد خودداری کنید. برای این افراد کفش و لباس مناسب موجود است.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید.

نگاهی تخصصی به کارتینگ نمک آبرود

کارتینگ نمک آبرود توسط شرکت فرانسوی سودیکارت (SodiKart)، تولیده شده و شرکت فراسا عملیات پیاده سازی آن را انجام داده است.

پیست موتور چهارچرخ نمک آبرود

موتور چهارچرخ (All-terrain vehicle) یا وسیله نقلیه همه جارو که به اختصار ATV خوانده می شود وسیله ای است که می توان با استفاده از آن نوعی آفرود هیجان انگیز را تجربه کرد. این وسیله در مسابقه های آفرود در شرایط سخت و حرکات نمایشی و پرش استفاده می شود و برخی از آنها نیز کاربردهایی همچون کشاورزی، طبیعت گردی و شکار و ... دارند.

برای آنکه هیجان این وسیله را تجربه کنید، می توانید در شهرک توریستی نمک آبرود به پیست موتور چهارچرخ بروید و از امکانات آن بهره ببرید. در هر بار استفاده می توانید ۳۰ دقیقه از این وسیله استفاده کنید.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید.

پینت بال نمک آبرود

پینت بال یکی از بازی های بسیار جالب است که از نظر سطح هیجان در رده بالای جدول ورزش های مهیج قرار دارد. این بازی دارای انواع و شرایط متنوعی است و به عنوان چهارمین ورزش پرتحرک جهان شناخته می شود. این بازی را می توان با حداقل ۲ نفر و حدکثر دو تیم ۴۰ نفره انجام داد و لحظاتی خوش را تجربه کرد.

پینت بال در لغت از دو کلمه paint به معنی رنگ و ball به معنی توپ تشکیل شده و ورزشی است که با حضور دو تیم انجام می‌ شود. هدف از این بازی تصاحب پرچم آویخته شده در انتهای زمین و انتقال آن به قرارگاه مرکزی تیم خودی است. هر کدام از بازیکنان این بازی باید مجهز به لباس فرم، ماسک، دستکش، پد گردن، کفش و اسلحه ویژه پینت بال و تعدادی گلوگه رنگی و ... باشند تا بتوانند شورو هیجان یک تعقیب و گریز مسلحانه را در یک نبرد واقعی و ایمن تجربه کنند.

پینت بال نمک آبرود به عنوان بزرگترین پینت بال جنگلی کشور شناخته می شود و در سایه سار درختان توسکا و همچنین محیطی کاملا طبیعی قرار گرفته است.

شرکت تولید کننده پینت بال، تیپ من آمریکا (Tipman) است و مدیریت آن را فرشید خوشنام وند بر عهده دارد.

ساعات کاری: ۱۰:۰۰ تا ۲۰:۰۰

قیمت های ویژه

در ایام غیر تعطیل برای تورهای گردشگری ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده و برای مدارس نیز به ازای هر سه نفر یک نفر رایگان محسوب می شود.

نکات مهم در مورد پینت بال نمک آبرود

در صورت باران شدید، سایت پینت بال تعطیل است.

تمامی افراد بالای ۱۰ سال می توانند این بازی را انجام دهند.

این بازی برای افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند، خانم‌های باردار و کسانی که از سلامت کامل برخوردار نیستند، ممنوع است.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید.

باشگاه تیراندازی نمک آبرود

اگر در فضای زیبای شمال، هوس تیراندازی به سرتان زد حتما به نمک آبرود بروید چرا که با وجود باشگاه تیراندازی می توانید این کار را به راحتی تجربه کنید. این باشگاه دومین باشگاه تیر اندازی کشور است که با نام باشگاه تیراندازی تراپ و اسکیت نمک آبرود شناخته می شود و در بهمن ماه ۱۳۸۰ به صورت رسمی و با حضور مسوولان کشوری و محلی افتتاح شده است. این باشگاه تیراندازی در زمینی به مساحت ۲۴۰۰۰ مترمربع و قابل توسعه تا ۵۰۰۰۰ متر مربع و با تجهیزاتی کامل ساخته شده و برای رشته های تیراندازی محلی مناسب و استاندارد به شمار می رود. از جمله بازی هایی که می توانید در این باشگاه انجام دهید، عبارتند از:

شلیک به پرنده بی جان یا تراپ

برای این بازی، در هر مرحله به شرکت کننده یک قبضه اسلحه دولول با تعدادی فشنگ داده می‌شود. پس از آنکه استفاده کننده در جایگاه مخصوص یا همان سکوی شلیک قرار گرفت، از داخل اتاقک ها بشقاب هایی به بیرون پرتاب می شود که در میدان دید تیرانداز و در مسیر تصادفی به پرواز در می‌آیند. بازیکن می بایست بر روی این اهداف پروازی تمرکز کند و آنها را مورد هدف قرار دهد. میدان تراپ نمک آبرود دارای ۵ سکوی پرتاب است و به طور همزمان ۵ نفر می‌توانند در آن تیر اندازی کنند.

تیر و کمان

علاوه بر اسلحه می توانید در این باشگاه، تیر و کمان نیز به دست بگیرید و به هدف بزنید و تجربه ای متفاوت را برای خود خلق کنید.

از جمله امکاناتی که در این باشگاه در دسترس افراد قرار دارند می توان به میدان تراپ آموزشی و تفریحی، میدان تیر و کمان با استانداردهای بین المللی، کافی شاپ مجهز، پارکینگ، امکان استفاده از تفنگ شخصی، امکان برگزاری مسابقه های تیراندازی (شهری، استانی و کشوری)، بازی فوتبال دستی (برای سرگرمی باقی افراد خانواده) و سایر سرویس های خدماتی اشاره کرد.

پینت بال کودکان

اگر کودکی همراه تان است و می خواهید لذت تیراندازی را بچشد؛ می توانید از امکانات پینت بال کودکان برای ایجاد تجربه این کار استفاده کنید.

قیمت های ویژه:

تورهای گردشگری: ۱۰ درصد تخفیف برای استفاده از تفنگ و ۱۵ درصد تخفیف برای استفاده از کمان

نکات مهم در مورد استفاده از امکانات باشگاه تیراندازی

تقریبا در هر شرایط آب و هوایی می توان از امکانات این باشگاه استفاده کرد.

همه افراد بالای ۱۲ سال به جز افراد معلول و زنان باردار می توانند از امکانات باشگاه استفاده کنند.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید

ماشین رادیو کنترلی

ماشین های رادیو کنترلی وسایلی شبیه به خودرو با قابلیت کنترل از راه دور هستند که می توان به وسیله آنها حرکات جالبی را به نمایش گذاشت. در نمک آبرود می توانید کنترل این ماشین ها را به دست بگیرید و از حرکت دادن آنها به شکل های مختلف، نمایشی تماشایی را به راه بیاندازید.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه و در نزدیکی در ورودی قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید.

شهربازی نمک آبرود

بخشی از شهرک توریستی نمک آبرود، به شهربازی آن اختصاص دارد که وسایل مختلفی را برای خلق لحظاتی هیجان انگیز و سرگرم کننده در اختیار شما قرار می دهد. برخی از این دستگاه ها، عبارتند از:

ترامبولین: این وسیله، همان تشک های فنری هستند که در بسیاری از پارک ها به چشم می خورند. کودکان علاقه زیادی به این وسیله دارند چرا که می توانند بر روی آن بالا و پایین بپرند و تا ارتفاع بیشتری بالا بروند؛ در حالی که از امنیت مناسبی برخوردارند.

ماشین تصادفی: ماشین بازی کاری است که همه ما از کودکی بارها آن را امتحان کرده ایم. ماشین تصادفی وسیله ای است که به شما اجازه می دهد با هیجان بیشتری این کار را انجام دهید چرا که می توانید بدون آنکه امنیت و جان‌تان به خطر بیفتد به ماشین های دیگر بکوبید و با آنها تصادف داشته باشید. این بازی به ویژه در زمانی که در کنار همراهان‌تان انجام شود، لحظاتی پر از شادی و خنده را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مری گوراند: شاید اسم این وسیله به گوش تان آشنا نباشد؛ اما بسیاری از شما در کودکی آن را امتحان کرده اید. این دستگاه همان اسب هایی است که در شهربازی ها بر روی یک صفحه دایره ای می چرخند و برای کودکان بسیار جذاب هستند.

بوستر: نام دستگاه پرهیجانی در شهربازی هاست که طرفدارانش یکی دوتا نیستند. این دستگاه از یک اهرم تشکیل شده که در دوسوی آن مکان هایی برای قرارگیری افراد وجود دارد. از ویژگی های این دستگاه که موجب محبوبیت آن شده می توان به دَوَران کامل و مرحله ای و قرارگیری در ارتفاع بالا اشاره کرد.

فریزبی: این دستگاه از یک اهرم تشکیل شده که یک سر آن به پایه ها متصل شده و سر دیگر آن جای قرارگیری افراد است. این دستگاه دَوَران کامل ندارد و مانند یک تاب عمل می کند؛ اما به ارتفاع بالا رفته و به سرعت به سمت پایین هدایت می شود.

تاب زنجیری: نام این وسیله برای همه شما آشناست و خاطرات خوبی از آن دارید. وسیله ای که تاب های متعددی به آن وصل شده و به دور خود می چرخد؛ اما همین چرخش می تواند برای کودکان هیجان زیادی داشته باشد.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید.

نمایشگاه حیوانات تاکسیدرمی

در شهرک توریستی نمک آبرود، بخشی به صورت نمایشگاه حیوانات تاکسیدرمی وجود دارد که می توانید در آن تعدادی از جانوران تاکسیدرمی شده را ببینید. این بخش به صورت یک ویترین در ارتفاعات مجموعه قرار دارد و توجه بسیاری را به خود جلب می کند.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت بالایی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن باید سوار تله کابین شوید.

مجموعه پروازی نمک آبرود

آرزوی پرواز بر فراز نمک آبرود بهانه ای برای بسیاری از افراد است که به مجموعه پروازی در ضلع شمالی شهرک مراجعه کنند. آنها می توانند با استفاده از مجموعه ای با کادر مجرب و مجهز به امکانات ویژه این آرزو را تحقق بخشند. شما می توانید در این مجموعه با استفاده از وسایل مختلفی به پرواز درآیید:

گلایدر: این وسیله که به نام های بادپَر و هواپیمای بی موتور نیز شناخته می شود، هواگردی است که برای به پرواز درآمدن احتیاجی به استفاده از انرژی موتور ندارد. برای استفاده از این وسیله، باید پیش از آغاز پرواز با ابزاری جدا، آن را به ارتفاعی مناسب برسانند و سپس هواپیما با استفاده از نیروی گرانش و جریان‌های هوایی به پرواز در می آید.

پاراگلایدر: نام یک ورزش تفریحی و رقابتی مخاطره آمیز است که به چترپری یا پرش با چتربال یا چتربال سواری نیز شهرت دارد. در هنگام پرواز با این وسیله، فرد، پروازی با ویژگی‌هایی مثل سبک وزنی و پرواز آزاد را به طور همزمان تجربه می‌کند. چتربال موتور ندارد و نشست و برخاست آن توسط پاهای فرد انجام می‌گیرد. سازه بال این وسیله توسط یک قفل فولادی بنام کارابین به هارنس یا همان صندلی متصل می‌شود.

چتر: وسیله ای است که توسط آن می توان ورزش چتربازی را تجربه کرد.

بالگرد: وسیله ای است که همه با آن آشنا هستند و در میان مردم بیشتر با نام هلیکوپتر شناخته می شود. با استفاده از این وسیله می توانید بر فراز نمک آبرود پرواز کنید و به تماشای مناظر از ارتفاع بپردازید.

کایت: یک وسیله هوایی بسیار سبک است که بال هایی شبیه به بال پرندگان دارد و سر خوردن در هوا را ممکن می کند. فرد با استفاده از این وسیله ورزشی به نام کایت سواری را انجام می دهد. برای این کار باید به حالت آویزان زیر بال های وسیله قرار گیرد و در هنگام فرود روی پاهای خود فرود آید.

مجموعه تفریحی آکوالیون (نمایش شیر دریایی)

مجوعه تفریحی آکوالیون، با هدف اصلی ایجاد فضایی شاد و با نشاط برای بازدیدکنندگان بنا شده و محور اصلی کار آن بر پایه نمایش مهیج شیر دریایی است. شیردریایی این مجموعه یک شیر دریایی نر کالیفرنیایی به نام بوریس است که آن را در سال ۱۳۸۸ از کشور اسپانیا آورده اند.

این شیر دریایی به مدت حدود یک سال در تهران و درباغ وحش ارم نگهداری می شد و اجرای برنامه داشت؛ اما از دی ماه ۱۳۹۰ به شهرک توریستی نمک آبرود منتقل شد. حرکات پایه آموزشی بریس درکشور اسپانیا و حرکات تکمیلی در کشور عزیزمان ایران و زیرنظر مربیان ایرانی به وی آموزش داده شده و در حال حاضر حدود ۸۰ حرکت نمایشی را یاد گرفته است.

این شیر دریایی با زمان نمایشی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت یکی از معدود شیرهای دریایی دنیاست که توانایی بالایی در اجرای برنامه دارد و یکی از باهوش ترین و هنرمندترین شیرهای دریایی دنیا به شمار می رود.

علاوه بر نمایش شیر دریایی، بازدیدکنندگان می توانند از فضاهای دیگری نیز مانند برکه فلامینگو و کافه آکواریوم هم دیدن کنند.

نکته: در حال حاضراین بخش فعال نیست.

پیست دوچرخه سواری نمک آبرود

بسیاری از افراد در کشور ما به دوچرخه سواری علاقه دارند و می خواهند این ورزش را در محلی امن و طبیعی تجربه کنند. در نمک آبرود پیستی وجود دارد که امکان خلق چنین تجربه ای را به این افراد می دهد.

زمان استفاده: همه روزه از اول فروردین تا پایان مهر‌ماه به جز ایام تعطیلی رسمی شهرک نمک آبرود

قیمت های ویژه: ۵۰ درصد تخفیف برای اردوی مدارس

نکات مهم برای استفاده از این پیست:

بهتر است که افراد یک کفش مناسب ورزشی داشته باشند.

خانم های باردار و معلولین حرکتی نمی توانند از امکانات این پیست استفاده کنند.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید.

نگاهی تخصصی به پیست دوچرخه سواری نمک آبرود

امکانات این پیست توسط کوهسار آساک تامین و توسط شرکت فراسا پیاده سازی شده است.

سینماهای چند بعدی نمک آبرود

سینماهای چند بعدی یکی از ابزارهای جدید سرگرمی است که طرفداران بسیاری دارد. در این سینماها می توانید به تماشای فیلم ها بپردازید در حالی که با استفاده از امکانات ویژه در فضایی شبیه سازی شده قرار می گیرید. در نمک آبرود می توانید به سراغ این نوع سینماها بروید و از تماشای فیلم های متفاوت لذت ببرید. با توجه به کیفیت سینما و فیلم های اکران شده تاکنون، استقبال بسیاری از این سینما شده و افراد بسیاری آن را تجربه کرده اند.

نحوه دسترسی: این تفریح در قسمت پایینی مجموعه قرار دارد و برای دسترسی به آن نیازی نیست سوار تله کابین شوید.

اطلاعاتی در مورد سینمای ۶بعدی نمک آبرود

احداث و راه اندازی سینمای ۶ بعدی نمک آبرود در سال ۱۳۸۹ در دستور کار قرار گرفت و با برنامه ریزی های انجام شده از ابتدای سال ۹۰ به بهره برداری رسید.

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

یکی از ویژگی های جالب توجه شهرهای شمالی، همسایگی آنان با دریای خزر و بهره مندی از سواحلی چشم نواز و زیباست و نمک آبرود نیز از این قاعده مستثنی نیست. در حاشیه شمالی شهرک توریستی نمک آبرود و در شمال جاده چالوس - تنکابن منطقه ای پوشیده از درختان شمشاد به چشم می خورد که در کنار ساحل واقع شده و با داشتن محیطی آرام و زیبا و امکانات متنوع خاطرات خوشی را به شما هدیه می کند. از امکانات تفرجگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تفریحات آبی

جت اسکی: یک وسیله آبی انفرادی است که با سرعت بر روی آب حرکت می کند و لحظات هیجان انگیزی را برای شما می آفریند.

شاتل: نام وسیله ای سبک و تو خالی است که شکلی شبیه به یک موشک فضایی دارد . این وسیله با استفاده از یک طناب بلند به قایق متصل می شود و با حرکتِ قایق به حرکت در می آید. این وسیله تفریح هیجان انگیزی را رقم می زند و لحظات خوشی را به شما هدیه می دهد.

چتر پاراسل: یکی از تفریحات مهیج و لذت بخش برای جوانان است که امکان چتربازی بر فراز دریا را برای شان فراهم می کند. در این ورزش تفریحی شما سوار بر چتر پاراسل شده و به یک قایق متصل می شوید. قایق باید به سرعت حرکت کند و شما را بکشد تا ارتفاع بگیرید.

هاور کرافت: وسیله ای است که می تواند یک تجربه جدید از حرکت را برای تان خلق کند. این وسیله با جدا شدن از سطح زمین و لغزیدن بر روی لایه هوای زیر خود، لحظات هیجان انگیزی را به سرنشینان خود هدیه می دهد. امکان حرکت های چرخشی، لغزش های یک طرفه و مانورهای جذاب از ویژگی های خاص این تفریح هستند.

شنا: اگر به دنبال شنا در دریای خزر و تجربه آن در محیطی مطمئن هستید، می توانید در ساحل نمک آبرود آن را تجربه کنید. در این ساحل دو پلاژ شنا مخصوص آقایان و خانم ها وجود دارد که هر یک دارای ۴۰ چتر (سایبان) هستند.

قایق سواری: اسکله قایقرانی پدالی و موتوری نمک آبرود که مساحت آن به همراه بوفه به ۶۰ متر مربع می رسد، امکانات مناسبی را برای قایقرانی در اختیار شما می گذارد تا به گشتی در میان آب های دریای خزر بپردازید و لذت ببرید.

تفریحات ساحلی

پیست موتور و ماشین ATV : موتور و ماشین ATV وسایلی هستند که از سواری بر روی یک وسیله نقلیه خاطره ای هیجان انگیز و متفاوت برای تان می سازند؛ خاطره ای که می توانید آن را در سواحل نمک آبرود خلق کنید.

پیست اسب سواری: اگر مشتاقید که در ساحل دریای خزر به اسب سواری بپردازید، حتما سری به نمک آبرود بزنید و از امکاناتی که برای شما در نظر گرفته شده است، استفاده کنید.

پیست دوچرخه سواری: در تفرجگاه ساحلی نمک آبرود پیست دوچرخه سواری نیز وجود دارد تا لحظاتی سرشار از لذت را به علاقه مندان این ورزش هدیه دهد.

شهربازی: وجود دستگاه های بازی در این تفرجگاه بهانه خوبی است تا در کنار همراهان تان به خلق لحظات هیجان انگیز و خوش بپردازید.

جشنواره تابستانی: هر ساله از ابتدای تیر ماه تا پایان تابستان در تفرجگاه ساحلی نمک آبرود طرحی تحت عنوان ساحل سالم برگزار می شود که شامل این برنامه ها است: جنگ شادی، تقلید صدا، اجرای مسابقه و اهدای جوایز و مهد کودک رایگان. همچنین امکاناتی مثل محل شنای دارای نجات غریق، نگهبان و فروشگاه های عرضه کالا و خدمات و... نیز در آن به چشم می خورد.

امکان اقامت شبانه روزی

یکی از ویژگی های تفرجگاه ساحلی نمک آبرود این است که می توانید شب را در آن بگذرانید و اقامتی متفاوت در سفر خود داشته باشید. برای این کار ۱۴۲ آلاچیق، ۱۴ عدد کلبه چوبی، ۵ دستگاه سوییت مبله و ۱۸۰ عدد چادر و کمپینگ برای شما فراهم شده است.

سایر امکانات

علاوه بر امکانات گفته شده، در این تفرجگاه امکانات دیگری همچون بوفه، دوش آب و سرویس های بهداشتی، چایخانه‌های سنتی در نوار ساحلی و قسمت جنگلی، رستوران ساحلی با نمای دریا و رودخانه، عکاسخانه سنتی، عرضه صنایع دستی و گردشگری و پارکینگ با ظرفیت ۱۰۰۰ خودرونیز برای رفع نیازهای شما وجود دارد.

تعطیلات: تاسوعا و عاشورای حسینی

پارک‌های جنگلی نمک آبرود

یکی از بخش های جالب توجه شهرک توریستی نمک آبرود، پارک های جنگلی آن است که با نام های بنفشه و شمشاد در قسمت شمالی این مجموعه قرار دارند. این پارک ها وسعت تقریبیِ ۲۰۰ هکتار را به خود اختصاص داده و محل خوبی برای گشت و گذار به شمار می روند.

پیک نیک و عکاسی نمک آبرود

اگر اهل پیک نیک و گذراندن ساعاتی خوش در طبیعت هستید، در سفر به نمک آبرود وسایل و مواد غذایی لازم را نیز به همراه ببرید و ساعاتی فراموش نشدنی را در کنار خانواده یا دوستانتان بگذرانید.

در جای جای این شهرک تفریحی سوژه هایی تماشایی برای عکاسی به چشم می خورند. همچنین وجود امکاناتی از قبیل تله کابین به شما فرصت ثبت تصاویری همچون دریای خزر از ارتفاعات و درختان در میان مه و ... را می دهد. در این مجموعه می توانید به سراغ آتلیه عکاسی سنتی نیز بروید و با لباس های محلی عکس های خاصی را ثبت کنید.

پیاده روی و کوهنوردی در نمک آبرود

برخی از افراد نمک آبرود را مقصد خوبی برای یک کوهنوردی دلچسب می دانند و ترجیح می دهند به جای استفاده از تله کابین، با پای خودشان راهی دو قله مدوبن و دیوحمام شوند تا تجربه ای متفاوت را برای خود به وجود بیاورند.

برخی نیز با استفاده از فضای باز شهرک و پیاده روهای آن، به پیاده روی می پردازند و از فضای دل انگیز آن لذت می برند.

خرید و رستورانها نمک آبرود

فروشگاه های موجود در شهرک توریستی نمک آبرود یکی از مکان های مورد علاقه عاشقان خرید و مد است. این فروشگاه ها پوشاک، کفش و .. را در برندها و مارک های مختلفی عرضه می کنند و با محیطی متفاوت، تجربه یک خرید خوب را برای علاقه مندان رقم می زنند.

رستوران ها و کافه های نمک آبرود از دیگر عواملی هستند که بر جذابیت این مکان توریستی می افزایند. هر یک از این مکان ها دارای خوراکی ها و غذاهای متفاوتی هستند که در محیط شهرک و در ارتفاعات آن به ارایه خدمات و رفع نیازهای مسافران می پردازند.

دیدنی های جالب نمک آبرود

از کنار تفریحات و دیدنی های قابل توجه این مجموعه که بگذریم، در گوشه و کنار آن دیدنی های کوچک و قابل توجهی به چشم می خورند که متفاوت به نظر می رسند. یکی از آنها تابلوی چسباندن آدامس است که شاید در کمتر جایی دیده باشید. در گوشه و کنار مجموعه نیز تندیس های کارتونی و جالبی تعبیه شده است که سوژه خوبی برای عکاسی هستند.

اقامت در نمک آبرود

در مورد اقامت در نمک آبرود به هیچ وجه نگران نباشید، چرا که طیف وسیعی از گزینه ها پیش روی تان قرار دارد. می توانید از امکانات موجود در شهرک و هتل و ویلاها استفاده کنید و یا در خارج از آن و در شهرهای نزدیک به دنبال خانه محلی، ویلا، هتل، مهمانسرا و ... باشید.

کمپینگ نیز یکی دیگر از گزینه های پیش روی شماست که می توانید در تفرجگاه ساحلی نمک آبرود، با پرداخت هزینه ای که به آن اشاره کردیم و یا به صورت رایگان در هر مکان مجاز دیگری آن را تجربه کنید.

امکانات شهرک توریستی نمک آبرود

به واسطه استفاده توریستی از شهرک و استقبال زیاد گردشگران از آن، امکانات مناسبی در این مکان وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

کافه، رستوران، آبمیوه فروشی، فست فود و ... در شهرک و در قله های آن

پارکینگ مناسب

هتل، ویلاهای اجاره ای و تالار پذیرایی

امکانات تفریحی همچون شهربازی، تله کابین، سورتمه، موتور چهارچرخ، پیست کارتینگ، باشگاه تیراندازی و ....

سرویس بهداشتی و نمازخانه

فروشگاه های متعدد

بهترین فصل سفر

بهترین زمان برای سفر به نمک آبرود بهار و تابستان است.

بهار و تابستان: مسافران زیادی در این فصول راهی نمک آبرود می شوند تا از طبیعت سرسبز و سواحل دریای خزر لذت ببرند.

پاییز: رنگین شدن برگ های درختان چهره جدیدی را به نمک آبرود می بخشد و جلوه ای تماشایی به آن می دهد اما سرمای هوا ممکن است آزاردهنده باشد.

زمستان: برف پوش شدن نمک آبرود، یکی از تصاویر زیبا را در شمال کشور پیش روی تان قرار می دهد به شرطی که لباس مناسب فصل به همراه داشته باشید.

لوازم ضروری

 • تلفن همراه
 • شارژر موبایل
 • دارو های عمومی
 • دفترچه بیمه
 • دوربین
 • کارت شناسایی

لوازم پیشنهادی

 • کوله پشتی
 • کیسه زباله
 • عینک آفتابی
 • پاور بانک
 • کفش پیاده روی
 • کفش کوهنوردی
 • میان وعده
 • چادر مسافرتی
 • پتو و لوازم خواب
 • پول نقد

تاریخچه و ساختار شهرک توریستی نمک آبرود

 نمک آبرود، ابرای اولین بار، مهندسین مشاور داض، چرخاب و هوارد همفری، طرح اولیه شهرکی را ارایه کردند که از احداث آن دو هدف داشتند:

ایجاد یک شهر اقامتگاهی-تفرجگاهی برای جذب جمعیت غیر ساکن شهرستان های نوشهر و چالوس

جذب سر ریز جمعیت شهرهای چالوس و نوشهر

هوارد همفری در گزارش خود فرض را بر این گذاشته بود که جاده چالوس-رامسر منطقه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند بنابراین می توان از بخش جنوبی جاده به عنوان محلی اختصاصی برای ویلاسازی استفاده کرد و بخش شمالی آن را به هتل‌ هایت چالوس، قسمت پیشنهادی مارینا و تاسیسات مربوطه و مجتمع آپارتمانی، اختصاص داد.

پس از مدتی، احداث شهرک نمک‌آبرود تصویب و در تاریخ ۱۳۶۲/۱۰/۷ مصوبه آن توسط وزارت مسکن و شهرسازی ابلاغ شد. با استناد به این طرح صدور پروانه احداث شهرک نمک‌آبرود در سال ۱۳۶۶ صورت گرفت.

مهندسین مشاور چرخاب با استفاده از گزارش مهندسین مشاور داض تعداد کل جمعیت واحدهای مسکونی از جمله ویلاها و آپارتمان‌ها و هتل و متل را حدود ۲۰۰۰۰ نفر برآورد کردند؛ در حالی که هوارد همفری ۲۳۳۵۰ نفر را برای آن در نظر گرفته بود؛ چرا که در طرح وی اکثر خانه ها مخصوص تعطیلات تصور شده‌ و بنابراین تعداد جمعیت در طول سال متغیر می شد. در نهایت در طرح تجدید نظر شده توسط مهندسین مشاور طرح و بنا، تعداد جمعیت بین ۴۶۵۰۰ تا ۵۰۰۰۰ نفر پیش‌بینی شد.

امروزه مناطق مسکونی شهرک مساحتی بالغ بر ۲۳۰ هکتار دارد. در شمالی‌ترین قسمت شهرک، دو منطقه وسیع ۹۵ هکتاری وجود دارد که مراکز تفریحی-ورزشی در شمال غربی و هتل و متعلقات توریستی در شمال شرقی آن قرار گرفته اند.


نگارخانه تله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیباتله کابین نمک آبرود در چالوس زیبا